Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hayatı

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hayatı…

Biz ülkücülerin hayatında ve siyasi fikriyatında büyük yeri bulunan büyük liderimiz, başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hayatı ile Türk Büyüklerinin Hayatı kategorimize başlıyoruz. Sayfamızdaki hayat hikayesi MHP resmi sitesinden alınmıştır. Şayet farklı kaynaklardan derlenen yazılara çok fazla güvenimiz olmayacaktı. Bizlerde fikriyat kalemiz MHP nin kurucu lideri başbuğumuzun hayat hikayesini en uygun olarak MHP resmi sitesi olmasına karar verdik.

Lafımızı çok uzatmadan Türk’ün başbuğu Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatı ile sizi baş başa bırakalım.

Yıl 1860 Orta Anadolu’da, Kayseri’nin, Pınarbaşı ilçesi’nin Yukarı Köşkerli Köyünde meskun Avşar Obalarından Koyunoğlu ailesi bir toprak meselesi yüzünden kavgaya girişince Sultan Abdülaziz’in fermanıyla Kıbrıs’a sürgün edilir.

Yıl 1917 ve Kasım’ın 25’i, öğle vakti.. yer, Lefkoşe. Haydarpaşa Mahallesi Kirlizade sokağı 13

Hüseyin Nihal Atsız Hayatı

Hüseyin Nihal Atsız : Bir zamanlar bir Atsız varmış diye başlat tüm sözler. Ülkücü hareketin fikir önderlerinden Atsız atanın hayatı ile Türk Büyükleri kategorimize yeniden devam ediyoruz.

Gittikçe uyanan milli şuur karşısında gafiller ve hainler, Türk milletini daha çok aldatamayacaklardır. Kızıl elmanın yolunu kapatamayacaklardır.

12 Ocak 1905’te İstanbul Kadıköy’de doğan Atsız, baba tarafından Gümüşhane’ye bağlı Torul kazasının Midi köyündeki Çiftçioğulları ailesine, anne tarafından ise Trabzon’un Kadıoğulları ailesine mensuptur. Hüseyin Nihal Atsız, Deniz Kuvvetleri’nde Deniz Güverte Binbaşılığı’ndan emekli olan Mehmet Nail Bey’in, bir Deniz Yarbayı’nın kızı olan Fatma Zehra Hanım ile evliliğinden olan üç çocuklarından biridir. Atsız’ın bir kardeşi yine bir eğitimci ve yazar olan Ahmet Nejdet Sançar, diğer kardeşi ise Fatma Nezihe Çiftçioğlu’dur.

Atsız, ilk ve orta öğrenimini Kadıköy’deki Fransız ve Alman Mektebi’nde, Kadıköy ve İstanbul Sultanisi’nde yapmıştır. Lisenin onuncu

Radyo Turan

Radyo Turan Web Sitemiz Yenilendi

Ülkücü hareketin kesintisiz sesi Radyo Turan web sitemiz yenilendi. Uzun süredir yoğun saldırı altında olan sitemiz yeni teması ile karşınızda. Radyo Turan dinlemek artık sizin için çok daha kolay olacak. Saldırılar nedeni ile google aramalarında sorunlar yaşayan sitemiz artık sorunsuz olarak karşınızda. Dilediğiniz zaman ister webden ister cepten bizi her yerden dinlemeye devam edebilirsiniz. Radyo Turan sadece sizin sesinizdir.

Hilmi Şahballı Youtube Kanalı Açıldı

Hilmi Şahballı Ülkücü hareketin unutulmaz sesi Hilmi Şahballı’nın youtube kanalı açıldı. Siz ülküdaşlarımıza hareketin unutulmaz sesinin kanalını takip etmenizi öneriyoruz. Ozan Arif, Aşık Sefai ve Hilmi Şahballı bugünkü 30-50 yaş aralığındaki ülkücülerin unutamadığı seslerden sadece bir kaçı. Hilmi Şahballının yürüyorumu ile içimiz ürperir vatan aşkımız depreşirdi. Eskide kalan albümlerin Hilmi Şahballı tarafından kendi resmi youtube kanalı açılarak bizlere sunulması bizi memnun etti. Bizlerde arşivimizde biraz daha fazla yer verdik Şahballı ülküdaşımıza.

Hilmi Şahballı resmi youtube kanalı için

Mustafa Yıldızdoğan Hasat

Mustafa Yıldızdoğan Hasat Ülkücü hareketin en sevilen seslerinden değerli sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan’ın 20. albümü olan Hasat müzik marketlerdeki yerini aldı. Mustafa Yıldızdoğan hasat albümü radyo arşivimizede eklenmiştir. Bizler ülkücü hareketin sanatçılarına destek vererek albümlerini satın alıyoruz aldırıyoruz. Biz bir birimize destek olmaz isek bize kimse destek olmayacaktır.

Mustafa Yıldızdoğan hasat albümü dinle mek için youtube sitesinide kullanabilirsiniz. Sitemizde 1 adet video klibe yer vermekteyiz. 20. albüme destek veriyoruz. Sizleride destek olmaya davet ediyoruz…

Ahmet Şafak Türk Sevdam Albümü Çıktı

Ülkücü hareketin sevilen sanatçılarından Ahmet Şafak Türk Sevdam isimli albümünü tüm ülküdaş ve müzikseverlerin beğenisine sundu. Bizlerde Radyo Turan ailesi olarak arşivimide Ahmet Şafak Türkü Sevdam albümüne yer verdik. Sizlerdende isteğimiz sanatçılarımıza destek olmanızdır. Onlar bizim için birer yıldızdır. Paraya pula şöhrete nama fikrini ve zikrini satan döneklerden hiç olmadılar. Bizlerde albümlerini alarak onlara destek oluyor ve Ahmet Şafak gardaşımıza başarılar diliyoruz.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=bV2MmCtkCoI[/embedyt]

Ozman Öztunç Vazgeçme Albümü Çıktı

osman-oztunc-vazgecmeÜlkücü sanatçıların önde gelenlerinden Ze Mahşer Osman Öztunç uzun süredir süren albüm suskunluğunu Vazgeçme ile bozuyor. Ze Mahşer isimli albümden sonra uzun bir süre albüm çıkarmayan ülküdaşımız vatan sevdalısı sanatçımız Osman Öztunç sosyal medya hesaplarından yeni albümün müjdesini verdi. Şubat ayının ortalarında çıkması beklenen Osman Öztunç Vazgeçme albümü Radyo Turan yayınlarında dinleyebilirsiniz. Tanıtım videolarını sitemizden takip edebilirsiniz. Ancak şu unutulmamalı ki ülkücünün elinden yine ancak

Ergenekon Bulundu Kazakistan Çin Rusya Sınırında

ergenekon destaniErgenekon Bulundu : Biz Türklerin büyük destanı olan Ergenekon destanını bilmeyenimiz yoktur. Bugün medyaya ergenekondan çıkış destanımız açısından büyük bir haber düştü. Bu habere göre destanın geçtiği yer olan Ergenekon bulundu. Bilgilere göre Ergenekon Kazakistan – Rusya – Çin sınırında bulunmuştu. Medyaya düşen bilgiye göre Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in öncülüğünde kurulan Türk AkademisiDoğu Kazakistan Eyaleti’nin Katonkaragay bölgesinde bu senenin başında başlayan kazılarda önemli bulgulara rastlandı. Türkiye’dende TİKA öncülüğünde akademisyenler bu bölgeye davet edildi

2015 Seçimlerde Nerede Oy Kullanacağım

2015 milletvekili genel seçimlerinde nerede oy kullanacağınızı merak mı ediyorsunuz. Genel seçimlerde nerede oy kullanacağım diyorsanız cevabı alttaki linkte.

Nerede Oy Kullanacaksınız

Başbuğ Alparslan Türkeş Ölüm Yıldönümü

Bedenler ölür ama fikirler asla. Fikirlerin fikirlerimiz, ideallerin ideallerimizdir. Türk-İslam fikri ile Büyük Turan yolunda son nefese kadar koyduğun hedefe koşacağız. Mekanın Cennet olsun başbuğum.