‘MHP Haberleri’

Devlet Bahçeli Yeniden Genel Başkan

Türkün bayramı Nevruz gününe denk getirilerek yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan Genel Kurulunda sayın Devlet Bahçeli geçerli oyların tamamını alarak yeniden MHP genel başkanı seçildi.

Radyo Turan olarak kendisine başarılar diliyoruz.

4 Bakan İçin Yüce Divan Oylaması Sonuçları

4 Bakan İçin Yüce Divan Oylaması Sonuçları : 4 bakan hakkında şu saatlerde devam eden oylama sonuçları düzenli olarak sitemize aktarılacaktır. Canlı yayın şeklinde olabildiğince hızlı bir şekilde oylama sonuçlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

21:20 – İlk bakan için oylama başladı ve sayım işlemi devam etmekte. Nurettin Caniklinin kullanması gereken vekalet oyu Veysel Eroğlunun kullanması ile ilgili mükerrer oy tartışmaları devam etmekte.

21:24 – Yurt dışındaki bakanların vekalet verdiği vekiller yerine farklı vekillerin oy kullanması nedeni ile oluşan sorun için tartışmalar devam etmekte. MHP milletvekilimiz Oktay Vural mükerrer kullanılan oyların iptal edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Not : TBMM Tv de sesin kapalı olması nedeni ile fazla detay verememekteyiz. Bazı anlarda açılan seslerde gerekli bilgileri sunmaktayız.

Not : Radyo Turan twitter adresimiz https://twitter.com/Radyo_Turan Bizi sosyal medyadada takip edebilirsiniz.

21:30 – Başkanlık kürsüsü önünde vekalet harici kullanılan oylar için itirazlar devam etmekte.

21:32 –

Galimjan Joldasbay – Tabiki MHP Dinle

Kazak şarkıcı Galimjan Joldasbay’ın MHP için hazırladığı Tabiki MHP isimli şarkıyı sitemizden dinleyebilirsiniz.

MHP 2015 Genel Seçim Sloganı

Milliyetçi Hareket Partisi 2015 genel seçimlerinde kullanacağı sloganı duyurdu. Şimdiden kutlu davamıza hayırlı olsun. Seçim sloganı ise.

Bir millet uyanacak, Türkiye’nin kalbi MHP’de atacak

 

MHP İstanbul İl Kongresi Yapıldı

MHP İstanbul İl Kongresi Yapıldı. Şu anki il başkanı Mehmet Bülent Karataş tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçildi. İlk defa tek aday ile gidileden kongrede birlik ve beraberlik ön planda idi. Yeniden başkan seçilen sayınMehmet Bülent Karataş’a başarılar dileriz.

12 Eylül’den bu yana ilk kez tek adayla seçime gidildiğini, 2012’de 6 adayın yarıştığını hatırlatan Karataş, neden tek aday sorusuna, “Bu iktidara susamış bir partinin birleşme ve bütünleşme çabasını  gösteriyor ” dedi.

Kongre’ye MHP Genel Başkan Yardımcıları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Engin Alan da katıldı. Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları da kongre salonunda hazır bulundu.

Kongreye İstiklal Marşı okunarak başlandı. Divan kurulu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın başkanlığında Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel ve İstanbul Milletvekili Ali Torlak’tan oluştu. Kongrede 64 kişilik tek liste yarıştı. Mehmet Bülent Karataş ise tek aday oldu. Konuşmalar sırasında engelli