‘Türk Büyükleri’

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hayatı

Biz ülkücülerin hayatında ve siyasi fikriyatında büyük yeri bulunan büyük liderimiz, başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hayatı ile Türk Büyüklerinin Hayatı kategorimize başlıyoruz. Sayfamızdaki hayat hikayesi MHP resmi sitesinden alınmıştır. Şayet farklı kaynaklardan derlenen yazılara çok fazla güvenimiz olmayacaktı. Bizlerde fikriyat kalemiz MHP nin kurucu lideri başbuğumuzun hayat hikayesini en uygun olarak MHP resmi sitesi olmasına karar verdik.

Hüseyin Nihal Atsız Hayatı

Hüseyin Nihal Atsız : Bir zamanlar bir Atsız varmış diye başlat tüm sözler. Ülkücü hareketin fikir önderlerinden Atsız atanın hayatı ile Türk Büyükleri kategorimize yeniden devam ediyoruz.

Gittikçe uyanan milli şuur karşısında gafiller ve hainler, Türk milletini daha çok aldatamayacaklardır. Kızıl elmanın yolunu kapatamayacaklardır.

12 Ocak 1905’te İstanbul Kadıköy’de doğan Atsız, baba tarafından Gümüşhane’ye bağlı Torul kazasının Midi köyündeki Çiftçioğulları ailesine, anne tarafından ise Trabzon’un Kadıoğulları ailesine mensuptur. Hüseyin Nihal Atsız, Deniz