Yaz Etiketi ‘türkeş’

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hayatı

Biz ülkücülerin hayatında ve siyasi fikriyatında büyük yeri bulunan büyük liderimiz, başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hayatı ile Türk Büyüklerinin Hayatı kategorimize başlıyoruz. Sayfamızdaki hayat hikayesi MHP resmi sitesinden alınmıştır. Şayet farklı kaynaklardan derlenen yazılara çok fazla güvenimiz olmayacaktı. Bizlerde fikriyat kalemiz MHP nin kurucu lideri başbuğumuzun hayat hikayesini en uygun olarak MHP resmi sitesi olmasına karar verdik.

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri 7

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri : Milletler yabancı kuvvetlerin orduları ve diğer maddi güçleri tarafından yok edilmeden önce, manevi ve fikir güçleri tarafından esaret atına alınırlar. Böyle bir toplumun esir ve yok olması kesin hale gelir.

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri 6

Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri 5

Türk Töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. Türk Töresinin en önemli bir gereği de sır saklamaktır. Sır saklamak…

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri 4

Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.

 

 

 

Başbup Alparslan Türkeş Sözleri 3

Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.

 

 

 

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri 2

Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.

Başbuğ Alparslan Türkeş Sözleri

Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.