Yaz Etiketi ‘mhp istanbul il başkanı kim’

MHP İstanbul İl Kongresi Yapıldı

MHP İstanbul İl Kongresi Yapıldı. Şu anki il başkanı Mehmet Bülent Karataş tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçildi. İlk defa tek aday ile gidileden kongrede birlik ve beraberlik ön planda idi. Yeniden başkan seçilen sayınMehmet Bülent Karataş’a başarılar dileriz.

12 Eylül’den bu yana ilk kez tek adayla seçime gidildiğini, 2012’de 6 adayın yarıştığını hatırlatan Karataş, neden tek aday sorusuna, “Bu iktidara susamış bir partinin birleşme ve bütünleşme çabasını  gösteriyor ” dedi.

Kongre’ye MHP Genel Başkan Yardımcıları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Engin Alan da katıldı. Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları da kongre salonunda hazır bulundu.

Kongreye İstiklal Marşı okunarak başlandı. Divan kurulu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın başkanlığında Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel ve İstanbul Milletvekili Ali Torlak’tan oluştu. Kongrede 64 kişilik tek liste yarıştı. Mehmet Bülent Karataş ise tek aday oldu. Konuşmalar sırasında engelli